استاندارد کارت ویزیت

همانطور که در مطالب قبلی خدمتتان گفتیم هیچ الزامی وجود ندارد که شما را در شکل و ابعاد کارت ویزیت محدود کند. شما می­‌توانید کارت ویزیت خود را در هر اندازه و شکل هندسی­ که دوست دارید طراحی کنید. اما اگر می­‌خواهید از قواعد استاندارد تهیه­‌ی یک کارت ویزیت پیروی کنید، این مطلب می­تواند برایتان مفید باشد. ما در این مطلب قصد داریم قواعد استاندارد کارت ویزیت را معرفی کنیم.

  • سایز استاندارد کارت ویزیت در فتوشاپ

سایز و ابعاد استاندارد کارت ویزیت مستطیل شکل، ۹ در ۶ سانتی‌­متر ( ۱۰۵۰ در ۶۰۰ پیکسل یا ۳.۵ در ۲ اینچ) و کارت ویزیت مربع شکل، ۶ در ۶ سانتی­‌متر (یا ۶۰۰ در ۶۰۰ پیکسل یا ۲ در ۲ اینچ) است.

طبیعتا در ویزیت کارت‌هایی با اشکال گوناگون (مثلا به شکل برگ درخت یا مثلث) ابعاد نیز سلیقه‌ای می‌باشد.

  • وضوح تصاویر کارت ویزیت

رزولوشن یا وضوح فایل کارت ویزیت طراحی شده باید حداقل ۳۰۰ پیکسل در اینچ باشد. مقدار رزولوشن هرچه بیشتر باشد کیفیت کارت ویزیت شما نیز بهتر خواهد بود، همینطور هر چه این مقدار کمتر باشد خروجی ویزیت کارت شما هم از کیفیت پایین‌تری برخوردار خواهد بود.

  • سیستم رنگی در چاپ کارت ویزیت

توجه به سیستم رنگی بسیار حائز اهمیت است. سیستم رنگی فایل طراحی شده باید CMYK باشد. در غیر اینصورت بین کارت ویزیت طراحی شده و کارت چاپ شده تفاوت رنگی وجود خواهد داشت.

  • حاشیه­‌ی کارت ویزیت

لازم است در هنگام طراحی کارت ویزیت از هر سمت ۵ میلی­متر فاصله رعایت شود تا در هنگام برش کارت مشکلی پیش نیاید زیرا ممکن است در هنگام برش، بخشی از اطراف کارت برش خورده و حذف شود. ویزیت کارت های ارائه شده توسط ما همگی از این استاندارد حاشیه‌ی برش برخوردار هستند.

  • فونت مناسب کارت ویزیت

در طراحی کارت ویزیت نباید از فونت­ها ناخوانا و یا سایز خیلی ریز استفاده شود، طرح کارت ویزیت شما نباید دارای چندین فونت مختلف باشد. بهتر است قبل از چاپ انبوه کارت ویزیت برای کسب و کار خود، از اطرافیان در مورد خوانایی محتوای متنی کارت ویزیت خود سوال نمایید.

  • کیفیت تصاویر

اگر در کارت ویزیت خود از تصویر استفاده کرده‌­اید حتما از بالا بودن کیفیت تصویر اطمینان حاصل فرمایید.

  • چیدمان

سعی کنید در طراحی کارت ویزیت خود از اصل سادگی استفاده کرده و با چیدمان مناسب محل قرارگیری هر آیتم، بین متن و تصاویر و لوگو و … هماهنگی ایجاد کنید. در نظر داشته باشید با رعایت اصول طراحی کارت ویزیت لایه باز قادر خواهید بود ترتیب دیداری را برای بینندگان کارت ویزیت خود ایجاد نمایید.

  • پیش نمایش

حتما قبل از ارائه‌ی طرح نهایی کارت ویزیت به چاپخانه، یک پرینت ساده از آن گرفته و از مناسب بودن آن اطمینان حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *