بهترین جنس کارت ویزیت

جنس کارت ویزیت

یکی از تصمیم ­گیری­‌های مهم در مورد طراحی کارت ویزیت ، تصمیم­ گیری در مورد جنس کارت ویزیت است. جنس کارت ویزیت در عین حال که می­تواند کاملا کارت ویزیت شما را از سایرین متمایز و خاص کند، می­تواند هزینه­‌ی زیادی برای شما بتراشد پس لازم است این تصمیم­ گیری درست انجام شود تا هزینه‌­ای که می­کنیم بی‌­فایده نباشد. از انواع مختلف کارت ویزیت براساس جنس می­‌توان به کاغذ مقوای کتان، مقوای گلاسه، طلق، چوب، پارچه، فلز و … اشاره کرد. کارت ویزیت با جنس خاص می­تواند بسیار خلاقانه باشد و توجه زیادی را جذب خود کند و می­‌توانید مطمئن باشید چنین کارت ویزیتی توسط مخاطبان نگه داشته می­‌شود و دور انداخته نمی‌­شود!

در این مطلب قصد داریم با اشاره به دو نکته در رابطه با جنس­‌های مختلف مناسب چاپ کارت ویزیت، شما دوستان را برای داشتن ایده­‌های خلاقانه­‌تر کارت ویزیت راهنمایی کنیم پس با ما همراه باشید.

  • کیفیت

ابتدا لازم است به این نکته اشاره کنیم که حتی اگر از جنس خاصی مثل چوب یا پارچه استفاده نمی‌­کنید و می­‌خواهید برای چاپ کارت ویزیتتان از مقوای معمول چاپ استفاده کنید، به کیفیت کارت ویزیتتان بسیار توجه کنید. کارت ویزیتی که به راحتی مچاله شود، پاره شود و یا از بین برود، عمر زیادی نخواهد داشت و همچنین تاثیر منفی روی مخاطبان خواهد داشت. یک کارت باکیفیت نشان­‌دهنده ارزشی است که شما برای مخاطبانتان قائلید و کارت هرچه عمر طولانی‌­تری داشته باشد و دیرتر خراب شود، بیشتر دست به دست می­شود.

  • مرتبط بودن با حرفه و کسب و کار

یکی از خلاقانه‌­ترین روش­های انتخاب جنس چاپ، مرتبط بودن این جنس با حرفه و کسب و کار شماست. برای مثال کسی که پارچه فروشی دارد، با چاپ اطلاعات کارت ویزیت­ش روی تکه­‌های کوچک پارچه می‌­تواند نسبت به سایر هم ­صنفی­‌هایش خلاقانه­‌تر عمل کند. چاپ روی قطعات نازک چوب برای نجارها، چاپ روی پلاستیک جنس کش یوگا برای مربیان یوگا، چاپ رو مضراب برای هنرمندان موسیقی و… از مثال‌­های خلاقانه دیگری است که می‌­تواند کارت ویزیتتان را از سایرین متمایز کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *